Hem » På gång! » Välkommen på öppet hus och Vernissage den 1/2 kl. 14-16

Välkommen på öppet hus och Vernissage den 1/2 kl. 14-16

kategori: På gång!

ÖPPET HUS OCH VERNISSAGE SÖNDAG 1 FEBRUARI

Vi har planerat en söndag med konstutställning och öppet hus på Hägerstensvägen 94 söndagen den 1 februari.
Då får ni möjlighet att se våra nya lokaler, lära känna vår styrelse och våra kanslister! Så det är ett perfekt tillfälle för dig som eventuellt är intresserad av ett styrelseuppdrag men vill höra mer om vad det innebär innan du nominerar dig.

Det är även ett perfekt tillfälle att bara komma och hänga i en avslappnad miljö inramad av färgsprakande konstverk om man känner för det.

Bakom konsten står Gustaf Waldenström, 40 år gammal. Han har målat seriöst och målinriktat sedan 2008. Gustaf om sin konst:

"Jag har alltid gillat geometriska former, starka och klara färger. Jag vill bli glad av en målning. Det finns en likhet till pop-konst när det kommer till min färgskala. Eftersom jag målar abstrakt så finns det ett djup också. Jag är intresserad av komplexa kompositioner."

Målningen nedan heter Blue Mind

Datum: Söndag 1 februari
Tid: Kl. 14-16
Var: Balans Stockholms lokal på Hägerstensvägen 94 i Aspudden.
Ingen föranmälan men meddela oss om du har några allergier (både mat och djur) på info@balansstockholm.se

Varmt välkommen önskar vi på kansliet och styrelsen!